Lepší místo ve škole 2023

Lepší místo ve škole 2023

Letošní ročník Lepšího místa ve škole spustila nezisková organizace Prostor plus na Jablonecku díky finanční podpoře Nadace JABLOTRON. Studenti dvou vítězných týmů získají na realizaci svých nápadů příspěvky ve výši 2 x 50 000 Kč.

Cílem projektu je naučit děti aktivně se zapojovat do dění kolem sebe. Začít mohou právě třeba ve škole. Společně s učiteli a třídními kolektivy studenti sbírají nápady na zlepšení svých škol, zpracují je do konkrétních projektů s rozpočtem a propagační kampaní a připraví se na náročnou prezentaci před ostatními.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE.

O vítězi rozhodne dílem veřejné hlasování a dílem závěrečná prezentace před porotou, kde bude přerozděleno oněch 100 000,-Kč pro dva nejlepší týmy. Výsledek veřejného hlasování bude přepočítán dle počtu dětí ve škole.

“Projekt Lepší místo ve škole spojuje hned dva cíle, které sledujeme – podporu vzdělávání a podporu aktivních lidí ve společnosti. Už děti ze základních škol přece mohou vidět, že mají možnost změnit své okolí k lepšímu, když pro to něco udělají.” dodává za Nadaci JABLOTRON Dalibor Dědek.